11:00

Idealna patelnia do Twojej kuchenki - Fiskars

 
Po chwiejących się patelniach stwierdziłam, że nigdy więcej nie będę oszczędzać przy zakupie patelni. To tylko stracone pieniądze. Mam jedną dużą patelnię z czerwonym kółkiem, które niby mnie informuje o nagrzaniu. No może... dla mnie działa z opóźnieniem, no i chwieje się jak cholera. Z wielką radością wymieniłam ją na nową patelnię, która stoi stabilnie i równo grzeje. 

Fiskars w swojej ofercie ma przygotowane patelnie dla czterech typów kuchni - ceramicznej, elektrycznej, indukcyjnej i gazowej. Dla każdej przygotowane są patelnie w rozmiarze 24cm, 26cm, 28cm oraz 26cm patelnia głęboka z pokrywką. Cztery różne kuchenki, dla każdej cztery różne patelnie.

W mojej kuchni używam kuchenki gazowej i nie zmieniłabym ją na żadną inną. We wcześniejszym mieszkaniu miałam kuchenkę ceramiczną, w wynajmowanym elektryczną, we własnym mam gazową. I bardzo za nią tęskniłam. Gotuje mi się na niej cudownie, mam wrażenie, że lepiej panuję nad temperaturą no i... na palniku mogę opalać cebulę i czosnek. Ale dziś nie o kuchenkach. 


Patelnia Fiskars do kuchenki gazowej jest wykonana z grubego aluminium, które odpowiada za równe nagrzanie całej patelni.

Na każdym kawałku patelni temperatura jest podobna, przynajmniej tak uważam patrząc na idealnie usmażone naleśniki czy kotlety o takim samym kolorze panierki. Zdecydowanie można wykorzystać całą wielkość patelni, nie ma sytuacji, że po bokach temperatura jest mniejsza.


Uchwyt patelni jest zrobiony ze stali nierdzewnej szczotkowanej, nie nagrzewa się.

Wszystko zależy jak smażymy. Zdarzyło mi się smażyć na bardzo dużym ogniu, płomienie wychodziły poza spód patelni i miały styczność z uchwytem. W tym wypadku uchwyt się nagrzał, był ciepły ale nadal mogłam podnieść patelnię - trzymając za samą końcówkę uchwytu. Przy normalnym smażeniu uchwyt pozostaje w temperaturze pokojowej. 


Posiada nieprzywieralną, wzmacnianą powłowkę PFOA-free Hardtec, która ułatwia gotowanie i smażenie.

I faktycznie, patelnia nagrzewa się szybko i nie wymaga dużej ilości tłuszczu. Prawdę mówiąc, nie wymaga tłuszczu wcale. Smażenie naleśników jest szybkie i nic nie przywiera. Nie ma potrzeby nawet natłuszczania patelni. Do smażenia jajek dodałam trochę oliwy, ale jedynie ze względu na walory smakowe. Naleśniki smażą się dwa razy szybciej, niż na poprzedniej teflonowej patelni.


Jak to wygląda cenowo?

Patelnia do kuchenki gazowej w rozmiarze 24cm jest dostępna w cenie od 100zł, rozmiar 26cm od 120zł, 28cm od 138zł, a patelnia głęboka z pokrywką od 150zł. Z całą pewnością jest to patelnia na lata.

Tak jak głosi hasło na stronie Fiskars - Idealna patelnia do Twojej kuchenki - patelnie sprawdziły się u mnie idealnie. 


Zapraszam do odwiedzenia:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

1. Dziękuję za pozostawienie komentarza.

2. Jeśli masz jakieś pytania to zawsze możesz napisać do mnie maila: mwroblewska@pro.wp.pl

Instagram #gotowanieiblogowanie @gotowanieiblogowanie