13:00

Damskie i męskie porządne sakwy roweroweTo zdecydowanie temat, który uwielbiam :) Upiększanie roweru. Gdy mój mąż postanowił dojeżdżać do pracy rowerem, nadszedł moment gdy musieliśmy pomyśleć o rozbudowaniu roweru o sakwy. Nie okazało się to banalne, bo sakwy musiałby być zgrabne i łatwe do zabrania do biura. Dwa wielkie worki odpadały. 

Po długich poszukiwaniach odkryłam firmę Ibera, która produkuje genialne akcesoria rowerowe. Od razu przyznaję, że nie są to tanie zabawki, ale cena idzie w parze z jakością. 

"Sakwa" okazała się strzałem w dziesiątkę, bo nie była to standardowa sakwa wiszącą na boki bagażnika, a zwykłą torba wpinana na klik. Kilka sekund i torba trzymała się idealnie bagażnika. Niestety te torby wymagają kompatybilnego bagażnika również firmy Ibera, u nas nie był to większy problem, bo mąż i tak bagażnika nie miał. Są też torby uniwersalne, do każdego bagażnika, ale montaż takiej torby jest dłuższy, a rano liczy się przede wszystkim czas. 


Torba na klik PakRak Ibera IB-BA11 (220zł)


Po miesiącu dokupiliśmy jeszcze torbę na kierownicę. Tu sprawa jest prostsza, bo mocowanie pasuje do większości kierownic. Torba jest również na klik. Świetną funkcją jest mapnik, czyli przeźroczysta kieszeń na górze torby. Jak nazwa mówi, to miejsce na mapę lub dwa telefony. Materiał jest wodoodporny, jak również pozwala dotykowo obsługiwać telefon w razie nagłej potrzeby. Biorąc pod uwagę cenę torby na bagażnik, to ta wydaje się dość droga, jednak jest również pojemna i bez problemu zmieścimy tam chociażby duży aparat fotograficzny. 


Handlebar Camera Pak IB-HB3 (170zł)


Więcej produktów Ibera znajdziecie na stronie producenta. Wybrane modele wyszukiwałam w internecie i tam szukałam najlepszej ceny, całość kupiłam najprawdopodobniej na allegro.

I gdy już rower mojego męża zaczął wyglądać zawodowo, to też i ja zamarzyłam o pięknych sakwach - na kocyk, zakupy, spakowany prowiant, na książkę i wszystko co będę chciała zabrać na piknik.


Szukając sakw wiedziałam, że chcę by były one w kwiatki. Znalazłam wiele modeli, ale jednak jakość sakw za ~50zł nie powaliła mnie na kolana. Przeglądając internet trafiłam na firmę Basil, która wypuściła całą kolekcję torebek i sakw rowerowych.

W kolekcji Basi Bloom zakochałam się całkowicie, dostępne są trzy kolory: niebieski, czerwony i kremowy. Zdecydowałam się na kolor kremowy, ale to jeszcze nie był koniec moich decyzji.

Basil Bloom Carry All Bag 18l (180zł)


Firma Basil zrobiła kolekcję dla wymagającej kobiety - znajdziemy sakwy duże na bagażnik oraz jednostronne jak typowa torebka - w dwóch rozmiarach. Dla mniejszych fanek powstała specjalna kolekcja sakw Baby :) Przyznam, że wygląda to uroczo.

Basil Bloom Shopper 20l (180zł)


Na początek zdecydowałam się na kupno dużych sakw na bagażnik oraz pokrowca na siodełko. O tak :) żeby rower wyglądał pięknie, to producent dorzucił jeszcze pokrowce na siodełka pasujące do sakw oraz taki sam dzwonek rowerowy. 


 Basil Bloom Double Bag 35l (220zł)

Basil Bloom Saddle Cover (30zł)


Sakwy są wykonane porządnie, bez problemu utrzymają ciężar zakupów czy całego ekwipunku piknikowego. Jestem z nich bardzo zadowolona i zdecydowanie były warte swojej ceny. Mocuje się je niezwykle szybko i łatwo zabiera ze sobą do sklepu na zakupy.

W planach mam jeszcze dużą torbę, która również może być mocowana jako jednostronna sakwa. Aczkolwiek planuję wozić ją w koszyku. Piękny kwiatowy wzór powoduje, że chętnie będę jej używać całe lato.Więcej produktów firmy Basil znajdziecie na stronie producenta. Swoje sakwy kupiłam na allegro, bo najzwyczajniej w świecie było tam najtaniej.

1 komentarz:

1. Dziękuję za pozostawienie komentarza.

2. Jeśli masz jakieś pytania to zawsze możesz napisać do mnie maila: mwroblewska@pro.wp.pl

Instagram #gotowanieiblogowanie @gotowanieiblogowanie