11:00

Sylwestrowy koktajl bezalkoholowy - bananowo-porzeczkowySylwester już za dwa dni i najwyższa pora zaplanować menu na imprezę. Nie zawsze wszyscy mogą wypić procentowe drinki, więc dziś propozycja na świetnie wyglądający drink bez dodatku alkoholu. Zdrowy, kolorowy i pyszny.

Składniki:

  • 2 banany
  • 120ml wody gazowanej Perrier
  • 2 plasterki karamboli (owoc w kształcie gwiazdki)
  • 50ml soku porzeczkowego
  • cukier i woda do dekoracji 
  • opcjonalnie kostki lodu

Na mały spodek nalewamy odrobinę wody, a do miseczki wsypujemy cukier. Brzeg szklanki namaczamy w wodzie, a następnie w cukrze. Odstawiamy do wyschnięcia. 

Karambolę kroimy na plasterki, mniejszy oraz większy plasterek nacinamy i nakładamy na szklankę. 

Banany obieramy ze skórki, kroimy na kawałki i wkładamy do kielicha blendera, dodajemy wodę gazowaną i miksujemy na gładko. 

Koktajl bananowy wlewamy do szklanki, wkładamy dwie kolorowe rurki. Cienkim strumieniem (najlepiej po rurkach) wlewamy sok porzeczkowy. Jeśli dodaliście kostki lodu, to możecie delikatnie lać po nich sok. W koktajlu wytworzą się ładne warstwy. Zamieszany koktajl podzieli się na dwie warstwy - dolna porzeczkowa i górna bananowa. Także opcje wyglądu są dwie :)

Naturalny koktajl bananowy szybko ciemnieje (nie wypływa to na smak) więc najlepiej przygotowywać drink bezpośrednio przed podaniem.  

3 komentarze:

1. Dziękuję za pozostawienie komentarza.

2. Jeśli masz jakieś pytania to zawsze możesz napisać do mnie maila: mwroblewska@pro.wp.pl

Instagram #gotowanieiblogowanie @gotowanieiblogowanie