10:30

Tekturki o smaku piernikowym - Tovago
Gdy w domu nie ma chleba, to zawsze pada pytanie ze strony mojego męża: "A tekturki chociaż są?" :) Owe tekturki to nic innego jak pieczywo chrupkie. Taka nazwa zamieszkała u nas stałe. 

Przy ostatnim pytaniu o tekturki, wyciągnęłam z szafki zapas pieczywa o smaku piernikowym. Takie tekturki na słodko. I wiecie co? Są pyszne.


"Tovago to jedyna  wśród wiodących marek na polskim rynku produkująca zdrowe chrupkie pieczywo nie z mąki, a ze 100% pełnego ziarna. Pieczywo jest naturalne, a jednocześnie pożywne, smaczne i co najważniejsze - zdrowe.  Można je mieć zawsze pod ręką - dzięki unikalnej recepturze kromki Tovago zachowują swoją świeżość i smak na zdecydowanie dłużej – nawet już po otwarciu opakowania.

Tovago jest polską rodzinną firmą, która już od 1985 roku dba o podniebienia wszystkich fanów zdrowego i wygodnego stylu życia oraz wielbicieli pysznego smaku. Jej twórcy od lat czuwają nad tym, by tworzone produkty powstawały z najwyższej jakości pełnych ziaren zbóż, osobiście doglądając wszystkich etapów produkcji. Firma błyskawicznie się rozwija i już zapowiada, że planuje poszerzenie swojej oferty o nowe, zaskakujące produkty i smaki."


Asortyment Tovago jest całkiem spory, od pieczywa jaglanego, gryczanego aż po słynne tekturki piernikowe. Dla fanów słodkości są też i takie oblane mleczną czekoladą.


Moje serce zdecydowanie zdobyło pieczywo chrupie z mleczną czekoladą. Jedna "kromka" ma około 65 kalorii, ta bez czekolady raptem 26 kalorii. Na dietach się nie znam, kocham jedzenie i tak mi z pewnością zostanie. Wydaje mi się jednak, że 65 kalorii to całkiem niezła liczba jak za dawkę przyjemności w postaci takiej tekturki z czekoladą, która swoją drogą wcale nie jest wielkości cukierka. 


Przyznam, że zbliżający się okres świąteczny bardzo sprzyja takim piernikowym smakom. To świetna przekąska a nawet deser do kawy czy rozgrzewającej herbaty.


Zapraszam do odwiedzenia:

1 komentarz:

1. Dziękuję za pozostawienie komentarza.

2. Jeśli masz jakieś pytania to zawsze możesz napisać do mnie maila: mwroblewska@pro.wp.pl

Instagram #gotowanieiblogowanie @gotowanieiblogowanie