10:30

Tarka z pojemnikiem - koniec z sokiem na desce i blacie

 
Jabłko, marchewka, trochę cukru i oliwy - pyszna surówka. Nie lubię ścierać owoców i warzyw do miski, po prostu niewygodnie trzyma mi się tam tarkę. 


Zaopatrzyłam się nawet w urządzenie do robienia surówek, ale gdy chcę przygotować małą porcję z 2 marchewek i jednego jabłka to nie mam ochoty składać całego sprzętu. Ścieram więc na desce, a sok się leje. Ręczniki papierowe zawsze czekają w pogotowiu.

Tarka z serii Functional Form to bardzo fajne rozwiązanie. Składa się z trzech części - pojemnika, tarki i pokrywki. Nie ma obawy, że po schowaniu jej do szafki ostrze może się uszkodzić - wystarczy zamknąć ją pokrywką. 


Taki zestaw ma kolejną ważną zaletę. Po przygotowaniu surówki dla dwóch osób, wystarczy wyjąć nakładkę z tarką, zamknąć pojemnik i wstawić do lodówki. Niby takie nic, ale jednak dla mnie ma to znaczenie. 


Kolejny wielki plus to kolor pojemnika na surówkę. Generalnie linia Functional Form to kolory czarne i pomarańczowe, więc może być to również zbieg okoliczności, aczkolwiek bardzo przydatny. 


Mam wiele białych desek, póki co tylko szklana nie nosi na sobie pięknych przebarwień z buraka. Jedne schodziły z desek przez kilka dni, a drugie są na nich do tej pory. Od tej pory kolekcjonuję czarne deski. Pojemnik w tym kolorze gwarantuje mi, że po wielu różnych surówkach nadal zachowa on ładny wygląd. 


Najważniejsze - jak z ostrością? Aż chciałabym napisać "Przecież to Fiskars, nie musimy nawet rozmawiać o ostrości", ale napiszę to co myślę. A myślę dokładnie tak jak pomyślałam wyżej - Fiskars daje gwarancję na swoją jakość ostrości. Z każdym kolejnym produktem przekonuję się, że jakość jest ważna i w akcesoriach za 20 zł i tych za 100 zł. 

Tak samo jest w przypadku tej tarki - jest naprawdę ostra i z pewnością zalecam uważanie na opuszki palców. Ścieranie warzyw czy owoców jest czystą przyjemnością. Zrobienie surówki z marchewki i jabłka zajmuje może 2 minuty. Ścieranie cukinii do przygotowania placków jest tak szybkie jak posmarowanie chleba miękkim masłem.


Jak to wygląda cenowo?

Zgodnie z ceneo cena tarki waha się od 55,00 zł do 68,00 zł.


Zapraszam do odwiedzenia:

1 komentarz:

1. Dziękuję za pozostawienie komentarza.

2. Jeśli masz jakieś pytania to zawsze możesz napisać do mnie maila: mwroblewska@pro.wp.pl

Instagram #gotowanieiblogowanie @gotowanieiblogowanie