18:00

To co najlepsze z designu w połączeniu z promocyjną ceną – ALESSI

Firma Alessi projektuje użytkowe dzieła sztuki od prawie wieku, jest niepodważalnym liderem we współczesnym wzornictwie i pracuje z najwybitniejszymi projektantami. Wielbicielom włoskiego designu nie trzeba jej przedstawiać.Alessi ma trzy różne oblicza - „OFFICINA ALESSI”, „A di ALESSI” oraz „ALESSI”. Każda linia produktów jest inna, ukierunkowana według oczekiwań klientów i ich potrzeb, jednakże wspólnie tworzą całość, odzwierciedlając profil marki Alessi. 


"Prawdziwy design musi poruszać ludzi, wywoływać uczucia i emocje, wydobywać wspomnienia, zaskakiwać, łamać stereotypy... posługujemy się ekspresyjnym językiem i ekspresyjnym potencjałem przedmiotów... z tego punktu widzenia, rolą wzornictwa jest wyczarowywać obrazki w oczach odbiorców, powodując że są choć trochę szczęśliwsi" Alberto Alessi

Alessi wyróżnia się głownie tym, że tworzy użytkowe dzieła sztuki. Celem marki jest przekształcenie prostych, standardowych form na stylowe, bezpretensjonalne a przy tym stylowo zaprojektowane. Alessi nie zatrudnia swoich projektantów, pracuje z zewnętrznymi talentami. Dzięki temu możemy zobaczyć wpływ poszczególnych projektantów, ich kultury czy pochodzenia na zaprojektowane przez nich produkty.

Kolekcja „A di ALESSI” to mieszanka odważnych, kolorowych wzorów połączonych z lekkością i fantazją. Została stworzona z dużą dawką humoru, co przenosi się na wygląd produktów – niosą radość J Cena produktów jest umiarkowana, na pierwszy rzut oka jest nawet wysoka, jednak gdy spojrzymy na nie jak na kolekcję produktów rodem z Museum Of Modern Art w Nowym Jorku, to w mojej opinii jest to światowy, genialny design w rozsądnej cenie. 
Co mnie zachwyca? Przede wszystkim projekty spod ołówka grupy  King-Kong – projektantów Stefano Giovannoni i Guido Venturini. Ich seria produktów Girotondo dla linii „A di Alessi” jest urocza, subtelna i estetyczna. Głównym wzorem jest motyw wycinanki postaci naniesiony na powstałe dzieła. Najbardziej spodobał mi się stojak na tosty, niby banalna rzecz, a zawsze brakowało mi jej w domu. Wykonany ze stali nierdzewnej i ozdobiony wspomnianą wycinanką. Prosty, elegancki i z nutą humoru. Zaprojektowany na sześć tostów, które po umieszczeniu w stojaku nie będą się ze sobą stykały, co za tym idzie – kruszyły. Dzięki wrześniowej promocji jest w cenie 120zł – po 20% obniżce. Możecie go znaleźć w sklepie Rossi.pl -Jeśli spodobała się Wam kolekcja „A di Alessi” lub też konkretnie seria Girotondo to zapraszam Was do odwiedzenia sklepu Rossi.pl -

 

We wrześniu znajdziecie tam mnóstwo promocji na piękne użyteczne dzieła sztuki oraz mnóstwo inspiracji na ucztę z dobrym wzornictwem. 


http://www.rossi.pl/artykul_358_sposob_na_sniadanie_z_dobrym_wzornictwem.rossiBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

1. Dziękuję za pozostawienie komentarza.

2. Jeśli masz jakieś pytania to zawsze możesz napisać do mnie maila: mwroblewska@pro.wp.pl

Instagram #gotowanieiblogowanie @gotowanieiblogowanie