10:30

Gdzie są nożyczki, pamiętasz? - dwa niezbędniki od Fiskars

Zawsze wiecie gdzie są nożyczki w domu? U mnie to był ogromny problem, zwłaszcza gdy była tylko jedna para. Teraz mam chyba z cztery, żeby zawsze jedne z nich się znalazły. Niestety żadne nie są dość ostre, ale czego wymagać od nożyczek z serii 3 kolory za 5zł :) 

Nowe nożyczki od Fiskars zajmują honorowe miejsce w stojaku na noże. Przede wszystkim są ostre, ale też duże niczym nóż więc zdecydowanie to jest ich miejsce. Będę musiała pomyśleć o listwie magnetycznej, bo powoli robi się ciasno w tej mojej kuchni.

 
Nożyczki kuchenne 

"Przeznaczone do przecinania opakowań produktów spożywczych oraz cięcia warzyw (szczypiorek, koper, natka pietruszki). Ząbkowane, faliste ostrze zapobiega wyślizgiwaniu się przecinanego materiału. Regulacja docisku ostrza."

Nożyczki pochodzą z kolekcji Functional Form i pewnie dlatego są w pomarańczowym kolorze. Są masywne, dobrze leżą w ręce i mają odpowiednią wagę - nie czuć, że są piórkiem w ręku.

Cięłam nimi różne opakowania - od foliowych po kartonowe i plastikowe. Wszystko w mojej kuchni zawsze wędruje do szklanego słoika, stąd otwieranie opakowań mam na porządku dziennym. Kartonowe pudełka też nie były żadnym problemem czy przecinanie taśmy. Zawszę po użyciu jednak myję nożyczki - głownie dlatego, że używam ich również do jedzenia.

Szczypiorek, natka pietruszki, por - często używam nożyczek żeby szybko coś dodać na patelnię czy do sałatki. Świetnie sprawdzają się w tej roli, łatwo przecinają po prostu wszystko. Zdarzyło mi się szybko ciąć nawet kabanosa do jajecznicy.

 Jak to wygląda cenowo?

Nożyczki widziałam na ceneo w cenie 50zł. Myślę, że jest to przystępna cena, gdyż nożyczki są solidnie wykonane, ostre i będą służył przez długie lata.
Nożyczki do drobiu
"Masywne nożyce do cięcia i czyszczenia drobiu. Wygięte, profilowane ostrze ułatwia cięcie mięsa i kości (specjalne wgłębienie). Górna rękojeść z miękką okładziną. Produkt wygodny dla osób lewo- i praworęcznych. Blokada otwierana i zamykana kciukiem."

Po dłuższych przemyśleniach nie zdecydowałam się wstawić zdjęć ciętego drobiu. Zostawmy to wyobraźni. Te nożyczki to nie nożyczki, to nie nożyce to wręcz sekator do drobiu.

Znana mi już dobrze kolekcja Functional Form znów mnie zaskoczyła. Nie zapomnę do dziś, jak dostałam pierwsze nożyczki do drobiu. Nacieszyłam się nimi kilka minut, pękły przy pierwszej kości - tak, to był upieczony kurczak. Zraziło mnie to na tyle, że nie zdecydowałam się na zakup nowych.

Działaniem tych jestem zachwycona. Nie pękły, nie złamały się, za to cięły kurczaka jakby to była kartka papieru. Mięso nie było poszarpane tylko pięknie przycięte jak ostrym nożem. Podawanie takiego kurczaka to sama przyjemność.

Ogromnym plusem tych nożyczek jest świetna antypoślizgowa rękojeść. Mokre ręce czy tłuste - nie ma różnicy, nożyczki przyklejają się do dłoni i nie wyślizgują się z niej.

Jak to wygląda cenowo?

Cena nożyc waha się od 67,00 zł do 75,00 zł zgodnie z rankingiem na ceneo. Nie ma chyba lepszego przyjaciela drobiu niż te nożyce, które biją na głowę wszystkie inne tanie zamienniki.

Zapraszam do odwiedzenia:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

1. Dziękuję za pozostawienie komentarza.

2. Jeśli masz jakieś pytania to zawsze możesz napisać do mnie maila: mwroblewska@pro.wp.pl

Instagram #gotowanieiblogowanie @gotowanieiblogowanie