10:30

Do sałatki marsz! Idealny kwartet pomocnikówNa początku mojego dorosłego życia zdarzyło mi się pracować w salonie z akcesoriami kuchennymi. Dodatkowy obowiązek po uczelni i główne źródło dochodu. Pamiętam, że moje szkolenie trwało może 10 minut, bo prawie wszystko znałam. Nikt nie musiał mi tłumaczyć do czego służy konkretny nóż ani przeróżne akcesoria. I wiedza wygrała, bo choć nie odczułam entuzjazmu ze strony kierownika salonu, to po kilku nieudanych rekrutacjach zadzwonił do mnie. 


W sklepie z ogromnym asortymentem nie znałam tylko kilku rzeczy. W tym przedmiotu, który od samego początku nie zdobył mojego uznania. Musiało minąć ponad 10 lat, żebym przekonała się, jak bardzo przydaje się w kuchni. Wirówka do sałaty.Wirówka do sałaty 

Sałatę zawsze myję, nie przekonuje mnie piękny wygląd i napis na folii - sałata umyta gotowa do spożycia. O nie :) Dopiero gdy zapragnęłam zjeść umytą i chrupiącą sałatę pojawił się problem. No bo, żeby było szybciej to najlepiej wytrzeć sałatę w ręcznik papierowy. No i o chrupkości można zapomnieć. Długo mi to nie przeszkadzało, ale od jakiegoś czasu chodziła za mną wirówka. 

Jak to działa? Sałatę myjemy, całą lub najlepiej oderwane liście. Wrzucamy do miski, nakładamy pokrywkę i wirujemy za pomocą uchwytu. To działa jak wirowanie w pralce, tylko sporo delikatniejsze. Kilkanaście sekund i sałata jest czysta, umyta i sucha. I co najważniejsze - nie jest spłaszczona i zgnieciona. 

Jak to wygląda cenowo?

Zgodnie z ceneo wirówkę możemy kupić już od 70zł.Łyżki do sałaty 

Ile razy w moją sałatkę była wbita łyżka obiadowa... Nie byłam dumna z tego wyglądu, ale większość z nas tak robi. Łyżki do sałaty to nie tylko "bajer". To faktycznie przydatna rzecz. Powierzchnia takiej łyżki jest większa, łatwiej nabiera się sałatkę i nic z niej nie spada - oczywiście, gdy nakładamy rozsądną ilość. Drugą łyżką asekurujemy nakładaną porcję i wszystko elegancko wygląda. 

Łyżki służą głownie do przygotowania sałatki, mieszania składników i efektownego podania.  Łyżka obiadowa często wbija się w składniki lub za mocno je rozdrabnia, w efekcie mamy sałatko-pastę niż ładną sałatkę. Takie duże łyżki są bardzo przydatne do mieszania klasycznej sałatki jarzynowej.

Jak to wygląda cenowo?

Zgodnie z ceneo komplet łyżek możemy kupić już od 20zł. Szatkownica ręczna

Szybka i poręczna tarka. Genialnie ściera kawałki kapusty czy ogórki do sałatki. Świetnie radzi sobie również z innymi warzywami - ziemniaki na talarki, cukinia czy bakłażan do grillowania. Dużo szybciej pokroimy całą cukinię niż używając noża, a przy tym plasterki będą równe.

Przydatna sprawa to nakładka zapobiegająca dotknięcia ostrza. Wiele razy używając tarki i szykując cieniutkie ogórki do mizerii poczułam ostrze na swoich palcach. Za szybko i za dużo gadania - jak to bywa przy wspólnym gotowaniu. 

Tarka jest również wygodna, możemy ją sobie oprzeć na małej patelni i bezpośrednio do niej ścierać produkty.

Jak to wygląda cenowo?

Zgodnie z ceneo szatkownicę możemy kupić już od 30zł.


Shaker do sosów i dressingów 

Wstrząśnięte, nie zmieszane. Takie lubi James Bond, takie lubię ja. Shaker to wygodne urządzenie do przygotowania klasycznego sosu winegret, sosu czosnkowego czy jednego z moich ulubionych - sosu chilli. 

Silikonowa nakładka jest tylko wciskana, nie wymaga żadnego dokręcania oraz bardzo łatwo opłukać ją z resztek sosu. Sam pojemnik jest bardzo elegancki i bez oporu postawiłabym go na stole z przygotowanym sosem. Mały dzióbek ułatwia nalewanie. Miło wreszcie przygotowywać sos w dedykowanym pojemniku a nie w szklance :)

Jak to wygląda cenowo?

Zgodnie z ceneo shaker możemy kupić już od 40zł.

Zapraszam do odwiedzenia:


1 komentarz:

1. Dziękuję za pozostawienie komentarza.

2. Jeśli masz jakieś pytania to zawsze możesz napisać do mnie maila: mwroblewska@pro.wp.pl

Instagram #gotowanieiblogowanie @gotowanieiblogowanie