11:00

Akcesoria kuchenne Fiskars - durszlak, praska i szczypce


Dziś o kilku fajnych i przydatnych pomocnikach kuchennych. W roli głównej składany durszlak, praska do czosnku oraz szczypce.

Durszlak

Składany durszlak to prawdziwy hit. Wygodny, poręczny no i… składany. Moje szafki i tak są przepakowane. Moim marzeniem nie jest garderoba na ubrania w wymarzonym domu, ale garderoba na garnki, patery, talerze i wszystko co inne co związane z jedzeniem. Wracają na ziemię i do wypchanych szafek, to składany durszlak jest prawdziwym wybawieniem. Nie zajmuje sporo miejsca, w każdej chwili możemy go rozłożyć.

Wykonany jest z wysokiej jakości silikonu, jest stabilny i wytrzymały. Nie ma możliwości, że durszlak złoży się podczas użytkowania i wypadnie nam cały makaron czy warzywa.

Cena w internecie to ok. 50-70zł. 


Praska do czosnku

To zdecydowanie pozycja obowiązkowa w kuchni. Moja metalowa niestety się zepsuła. Nie był to odlew całej praski, więc po jednym z prań w zmywarce po prostu odpadły rączki. Praska Fiskars zrobiona jest inaczej, dwie części plus koszyczek. Nie mają gdzie odpaść rączki.

Praska jest wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, wzmocniona włóknem szklanym. Mimo wysiłków nie dałam rady jej złamać, chociaż na początku myślałam, że jest zbyt delikatna. Koszyczek na czosnek jest spory, ale co za tym idzie by przecisnąć czosnek musimy włożyć w to też więcej siły.

Cena praski w internecie to ok. 28-40zł.  
Szczypce

Zbawienie przy smażeniu, sprawdzaniu makaronu czy gotujących się warzyw. Szczypce służą mi codziennie w wielu czynnościach, są pomocne przy nakładaniu upieczonego mięsa czy usmażonych kotletów. Dzięki antypoślizgowej końcówce, nie ma obawy, że wypadnie to co właśnie nimi chwyciliśmy. Dobrze trzymają, są wytrzymałe i niesamowicie pomocne w kuchni.

Cena w internecie to ok. 25zł. Zapraszam do odwiedzenia:

1 komentarz:

  1. Mam ten durszlak, jest rzeczywiście rewelacyjny, po za tym to, że zajmuje mniej miejsca jest nie do przecenienia.

    OdpowiedzUsuń

1. Dziękuję za pozostawienie komentarza.

2. Jeśli masz jakieś pytania to zawsze możesz napisać do mnie maila: mwroblewska@pro.wp.pl

Instagram #gotowanieiblogowanie @gotowanieiblogowanie