16:00

Odrobina luksusu w niedzielne popołudnie - Richmont Gunpowder Green

 

Kuszący słomkowy napar z zieloną poświatą, to nic innego jak porządna zielona herbata. Wspaniały smak i niesamowite wyciszenie to zasługa Gunpowder Green od Richmont.
  
"Chińska zielona herbata o wytrawnym smaku i ziołowym aromacie. Młode listki zwinięte w drobne kuleczki rozwijają się podczas zaparzania dając zielono-złote napary o świeżym smaku i subtelnej nucie goryczki. Chińczycy często zaparzają herbatę Gunpowder wodą o temperaturze 50°C, proces parzenia trwa wówczas 2 a nawet 3 godziny. Tak zaparzona herbata ma bardzo wyrafinowany, aksamitny smak i głęboki aromat mięty. Serwowana z lodem, brązowym cukrem, cytryną i listkami świeżej mięty doskonale orzeźwia i gasi pragnienie.

Nazwa zielonej herbaty Gunpowder wiąże się z wyglądem suszu herbacianego, który przypomina kulki prochu strzelniczego. Proces przygotowania tej herbaty jest żmudny i wymaga dokładności. Świeżo zerwane liście poddaje się działaniu gorącego powietrza, a gdy zwiędną zwija w ciasne kuleczki, które w procesie zaparzania na powrót rozwijają się oddając naparowi pełny aromat. Legenda mówi, że proces został wymyślony, by zmniejszyć objętość suszu herbacianego i ułatwić jego przechowywanie. Wysokogatunkową herbatę Gunpowder można rozpoznać po lśniącej powierzchni i nieuszkodzonych kuleczkach. Herbaty zielone można zaparzać nawet trzykrotnie."

Kilka minut zaparzania i ziołowy aromat unosi się wokół mnie. Otula zmysły i niesamowicie relaksuje. To niesamowite, że odpowiednia zielona herbata może przynieść ukojenie w stresowych momentach. Gunpowder Green jest właśnie jedną z takich herbat.


Aromatyczne olejki, przyjemna muzyka, kadzidełka, miły zapach i przygaszone światło... Nie, nie leżę teraz na stole do masażu (choć bardzo bym chciała). Odrobina luksusowej herbaty przenosi mnie od razu do krainy relaksu. Wystarczy kilka łyków, a mój fotel zmienia się w wspaniały gabinet kosmetyczny. Uwielbiam zielone herbaty, ale nie zawsze są one smaczne. Z Gunpowder Green nie martwiłam się, że nie spełni moich oczekiwań. Po skosztowaniu wcześniejszych smaków herbat Richmont, byłam nastawiona na świetną jakość. Tak również się stało.


Gunpowder Green to herbata aromatyczna, ziołowa i przede wszystkim delikatna. Jej gorycz jest subtelna, przyjemna i zdecydowanie nienachalna. Napar zaczęłam pić z pozytywnym nastawieniem i tak samo zakończyłam. Nie spotkała mnie niemiła niespodzianka w postaci ostrych końcowych łyków. A odpowiednią zieloną herbatę można podobnie poznać jak odpowiedniego mężczyznę - nie po tym jak zaczyna, ale jak kończy. A Gunpowder Green kończy wyśmienicie.


Jak to wygląda cenowo?

Dostępne jest opakowanie 50 saszetek w cenie 127,77zł, co daje 2,55 zł za jedną saszetkę herbaty. Każda saszetka jest zapakowana w indywidualne foliowe opakowanie, dzięki czemu na długo zachowuje unikalny aromat.


Skład: wysokogatunkowa chińska zielona herbata Gunpowder o liściach zwiniętych w drobne kulki..

Sposób zaparzania: z jednej saszetki przygotujemy 350 ml herbaty, zaparzamy przez 2 do 3 minut w temperaturze 70-85*C.


Zapraszam do odwiedzenia:

1 komentarz:

1. Dziękuję za pozostawienie komentarza.

2. Jeśli masz jakieś pytania to zawsze możesz napisać do mnie maila: mwroblewska@pro.wp.pl

Instagram #gotowanieiblogowanie @gotowanieiblogowanie