18:00

Szpatułka do ciastaNiby każda szpatułka jest taka sama, różnią się tylko kolorami. Do tej pory tak myślałam i byłam szczęśliwą posiadaczką czterech szpatułek ze szwedzkiego marketu. Gdy zmieniłam kapsułki do zmywarki na silniejsze, nagle "coś" zaczęło się mi nie pasować w moich łopatkach. Okazało się, że chłonęły na potęgę środek piorący i przy próbowaniu potraw czułam 1/3 smaku jedzenia i 2/3 smaku kapsułek. Wtedy zrozumiałam, że jednak szpatułki nie różnią się tylko kolorami :)Wbrew nazwie - szpatułka do ciasta - w moim domu służą one do mieszania sosu, makaronu, zupy, bitej śmietany czy ciasta chlebowego. Kulinarnych zastosowań dla nich mam mnóstwo. Nie lubię drewnianych akcesoriów kuchennych - chyba, że do zdobień ciastek :) Mogłabym się skusić do używania drewnianej szpatułki, jakbym mogła ją wymieniać co kilka dni. Poza tym mam manię mycia prawie wszystkiego w zmywarce.


Nie będę zbytnio się rozpisywać, gdyż szpatułka to dość uniwersalne narzędzie i nie ma aż wielkiego znaczenia jak na przykład ostry nóż. To co zwróciło moją uwagę, to przede wszystkim mocno usztywniona główka, pracując z łopatką czuć, że jest porządnie wykonana. Nie sądzę, by dało się jaką uszkodzić podczas normalnego użytkowania. 


Zanim usiadłam do napisania tej recenzji, myłam szpatułkę w zmywarce codziennie przed dwa tygodnie. Używałam tylko mocnych kapsułek - przerzuciłam się na nie i tak na stałe. Efekt? No cóż, czasem trzeba się poświęcić dla rzetelnych testów. "Spróbowałam" łopatkę, tak jak zazwyczaj próbujemy sosu na łyżce. Nie wchłonęła nic, zero smaku, neutralny silikon. Wszystkie wcześniejsze łopatki trafiły do kosza, teraz będę kolekcjonować tylko te. 


Lubię silikonowe szpatułki, przelewanie ciasta formy czy wygładzanie ciasta chlebowego jest tylko przyjemnością. Nie powstają żadne "Fale Dunaju" i ciasto jest idealnie gładkie. Świetnie sprawdzają się do testowania potraw, nie nagrzewają się za szybko więc spróbowanie gorącego sosu nie oparzy nam języka. 


Moja szpatułka pochodzi z kolekcji , która jest bardzo przystępna cenowo i oferuje jakość, która zdecydowanie przewyższa cenę. Zgodnie z ceneo.pl w chwili obecnej skrobaczka kosztuje od 14zł do 20zł w zależności od sklepu.Zapraszam do odwiedzenia:
A przepis na tą pyszną malinową tartę już niebawem znajdziecie na blogu :)
Na zdjęciach:

1 komentarz:

1. Dziękuję za pozostawienie komentarza.

2. Jeśli masz jakieś pytania to zawsze możesz napisać do mnie maila: mwroblewska@pro.wp.pl

Instagram #gotowanieiblogowanie @gotowanieiblogowanie